Przejdź do treści

Jak znaleźć fajną żonę – Mark Gungor

  • przez

Myślałem, że długo nic nie przebije, lub też nie dorówna, książce ,,Męskie pokusy”, ale tę pozycję umieszczam ex aequo na pierwszym miejscu z Męskimi pokusami. Książka ,,Jak znaleźć fajną żonę” jest naprawdę dobra!

Mark Gungor, autor licznych książek i wystąpień, prelegent wielu konferencji, mógł Wam zasłynąć w pamięci oto tym żartobliwym filmikiem:

Czym się różni mózg kobiety od mózgu mężczyzny?

 

Książka zawiera także elementy humorystyczne, ale opiera się na konkretnych przykładach, popartych często doświadczeniem małżeńskim i doświadczeniem z wielu konferencji, rozmów, statystyk.

Każdy młody mężczyzna, myślący poważnie o związku, zaczyna od zadania sobie kilku pytań:

  • jak ma ten związek wyglądać (formalny czy nieformalny)?
  • jaką kobietę do takiego związku wybrać?
  • jak być szczęśliwym w takim związku?
  • czy to będzie odpowiednia osoba za 5, 10 czy 20 lat?
  • czy chcę mieć dzieci?

Pytania są trudne, a w wielu odpowiedziach, Mark Gungor, stara się dać odpowiedź w sposób konkretny i zdecydowany. Oczywiście Kościół sam w sobie, oraz nauce Starego i Nowego Testamentu, mówi w wielu miejscach, jakie kroki podjąć i jakie reguły panują, aby być szczęśliwym, oddanym, kochającym i dobrym mężem oraz ojcem.

Jeśli masz rozterki: ,, Jak szukać żony, skoro nie ma jej w moim Kościele ? ” lub ,, Bóg przyprowadzi mi żonę ” to Mark szybko sprowadzi Cię na ziemię 😉 Pokazuje schematy, które pomogą Ci znaleźć FAJNĄ żonę.

Dlaczego nie ma tam określenia ,,IDEALNĄ”? Bo tylko głupieć łudzi się, że takową znajdzie. Po pierwsze ludzie się zmieniają, po drugie różne sytuacje wymuszają w nas różne decyzje, wybory i działania. Mark pokazuje tutaj w książce bardzo obrazowo formy poparte przykładami. Czy lepiej jest ożenić się wcześniej czy czekać na tę jedyną? Czy lepiej przez życie iść samemu czy nie? Jak to jest z seksem małżeńskim? Na co zwrócić uwagę u dziewczyny pod kątem fizycznym? Jeśli już znajdziemy to kogo poprosić o opinię? Jak rozpoznać czy dziewczyna zwraca na Ciebie uwagę? Czas leci więc kiedy przestać randkować, a kiedy poprosić dziewczynę o rękę lub się z nią rozstać?

Dedykacja Mark-a jest najlepszym podsumowaniem książki:

,,Dedykuję wszystkim facetom, którzy marnują najlepsze lata swojego życia…

czekając.”

 

Książkę kupisz w Wydawnictwie VOCATIO

To i wiele innych w książce Jak znaleźć fajną żonę autorstwa Mark-a Gungora. Więcej zdjęć z książki w moim kursie. Jeśli jeszcze się nie zapisałeś na kurs to zapraszam: https://www.naukidlaprzyszlychmezow.pl/twoj-profil-2/